08.09.2010 12:13
Tuuri-realitysarja alkaa Nelosella lokakuussa
Tähtinä Kyläkaupan asiakkaita ja henkilökuntaa
Nelosen syksyn uutuus-sarjat esiteltiin Helsingissä viime viikolla. Paikalla olivat myös Tuurin tähdet Ilkka "Danny" Palomäki, Minna Pörri, Jari Keskinen ja Jukka Matara-aho. Kuvassa myös Axl Smith ja Nelosen kotimaisten ohjelmien vastaava tuottaja Meira Ruonavaara.
Tuuriin tullaan viettämään lomapäivää, kun joku taas hakee pikaisesti vessapaperit koko vuodeksi. Jotkut tuovat traktorinsa Miljoona Zetor -tapahtumaan ja toiset taas villiintyvät eläkeläisriehassa. Tuurissa mennään kihloihin, vietetään hääpäivää ja juhlitaan synttäreitä. Jokaisella Tuurin asiakkaalla on tarina kerrottavanaan.
Kesällä Nelosen kuvausryhmä seurasi Tuurin asiakkaita ja ammattitaitoista henkilökuntaa. Tuurin rautaisten ammattilaisten kiireiseen arkeen pääsemme kurkistamaan paremmin lokakuussa, kun Nelosella alkaa uusi Tuuri-realitysarja.
Tuuri-sarja kertoo miten hyväntuulisia ja luovia suomalaiset ovat - vai mitä sanotte keski-ikäisistä rouvista, jotka saapuvat Tuuriin asuntovaunulla, johon on ulkopuolelle tehty hana, jonka voi yhdistää sisäpuolella olevaan viinitonkkaan?
Sarjan traileri on nähtävissä www.nelonen.fi/tuuri.
Tuuri alkaa Nelosella tiistaina 26.10.2010 klo 20.00
Polttoaineet
95 |
1,579 | 98 |
1,619 |
Di |
1,489 | Pö |
1,211 |
KYLÄKAUPAN NEUVONTA
010-770 7000
Hinta kotimaan lankaverkon liittymästä 8,21 snt/puh + 5,9 snt/min ja matkapuhelinliitymistä 8,21 snt/puh + 16,9 snt/min. Ulkomailta ulkomaanpuhelun hinta.
PIKALINKIT

Otsikoissa
- OnnenTähti-suklaa on megabrändi Tuurissa
- Kännykkäryntäys Kyläkaupassa
- Kyläkaupan ilmainen Mini Miljoona Pilkki ala-astelaisille
- Kyläkauppa näyttävästi esillä Matka 2012 -messuilla
- Vielä kuukausi aikaa muuttaa markat euroiksi
- Kyläkaupassa markat käyvät maksuvälineinä vielä helmikuun loppuun asti
- Tuotteen takaisinveto JAC0428
- Arvonnan voittaja





